Tue. Jun 25th, 2024

क्वाङ्चौमा रहेका नेपालीहरूद्वारा नेपाल भ्रमण वर्षको प्रचार र रक्तदान

२०७६ मंसिर ९ गते सोमबार ।

दक्षिण चीनको व्यापारिक सहर क्वाङ्चौमा रहेका नेपालीहरूले चिनियाँ भूमिमा रक्तदान गरेका छन्। लामो समयदेखि अध्ययन तथा बसोबासरत नेपालीहरूले औपचारिक रूपमा पहिलोपटक यति ठूलो परिमाणमा रक्तदान गरेका हुन्।

क्वाङ्चौस्थित नेपाली महावाणिज्य दूतावास र गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए, चीन) मिलेर नेपाल भ्रमण वर्षको प्रचार प्रसारसँगै रक्तदान कार्यक्रमको आयोजना गरेका थिए। कूल ८८ जना रक्तदातामध्ये ७६ जना नेपाली र बाँकी अन्य विदेशी पनि रक्तदानमा सहभागी भए। एनआरएनए चीनका अध्यक्ष प्रदीप न्यौपानेका अनुसार चीनमा व्यवसाय गर्ने व्यापारी, साउथ चाइना युनिभर्सिटी, क्वाङ्चौ नानफाङ युनिर्भसिटी र सन यात्सेन युनिभर्सिटी लगायतका विद्यार्थीहरू र केही विदेशी समेतले रक्तदानमा भाग लिएका थिए।

क्वाङ्चौ ब्लड बैंक सेन्टरले ३१ हजार ६ सय एमएल रगत संकलन भएको जनाउँदै सोचेभन्दा बढी रक्तदाताको सहभागिता देखेर प्रसन्नता प्रकट गरेको कान्तिपुर अनलाइनले जनाएको छ।

नेपालीहरूले दान गरेको यो रगत चीनमै प्रयोग हुनेछ। ब्लड बैंक सेन्टरको कार्यालय अवस्थित क्षेत्रमा दैनिक दशौं हजारले ओहोरदोहर गर्ने भएकाले प्रत्यक्ष प्रचारमा पनि टेवा पुगेको सहभागीहरूको भनाइ छ। आयोजक सदस्यहरूले नेपाल भ्रमण वर्ष-२०२० को लोगो अंकित भेस्ट लगाएर रक्तदान कार्यकमको संयोजन गरेका थिए।

Facebook Comments